Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...

Niedziela 19 stycznia 2020 r. zgromadziła podopiecznych parafialnego Caritas w Piasecznie na mszy świętej, w rekordowej frekwencji 95% ubogich.

Konferencja przygotowana przez ojca Piotra, Caritas rozpoczął cykl katechez opartych o osiem błogosławieństw, z Kazania na Górze. W ostatnią niedzielę można było posłuchać o „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3). Ojciec opowiadał o potrzebie tworzenia relacji z innymi ludźmi. Możemy być najlepszymi specjalistami w swoich zawodach, ale idąc w pojedynkę nie możemy tego daru od Boga właściwie wykorzystać. Potrzebujemy drugiego człowieka, by być w pełni sobą, móc służyć darami od Boga i nauczyć się prawdziwie kochać.

Po „osobistym spotkaniu” z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, ubodzy wzięli udział w mszy świętej, w której służyli czytając komentarze, czytania, niosąc dary i energicznie włączając się w śpiewy. Podczas homilii ojciec zachęcał by posolić swoje życie, tak by nabrało smaku. Opowiadał o tym jak w zakroczymskim ośrodku, sami wypiekają chleb i gdy raz zdarzyło im się zapomnieć go posolić, to nie był już taki smaczny.

Smaczna była za to Agapa, która uwieńczyła niedzielne spotkanie. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak podopieczni pomagają w czyszczeniu garnków po przepysznym jedzeniu, przygotowanym przez Siostry Pasterzanki z ulicy Zgoda.

 

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”