Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...

      Dnia 18 czerwca 2021 r. na uroczystej Eucharystii dziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Ponad 500 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i siostrami wyrażało Bogu wdzięczność za dar opatrzności. Cały rok szkolny minął w radosnej atmosferze szkolnych zmagań. Dzieci trzy razy w tygodniu otrzymywały posiłek (obiad) - ryż na słodko lub z warzywami lub z sosem rybnym. Mamy za co być wdzięczni. Koniec maja przerwał naukę, gdyż na kilka tygodni znów powróciła groza wojny - jednak wszyscy żyjemy i mogliśmy wrócić do szkoły. Czekają nas jeszcze tylko egzaminy szkolne.

       Dla ostatniej klasy szkoły krawieckiej to też czas dziękczynienia. 15 dziewcząt kończy trzyletnią szkołę krawiecką i każda z nich po pomyślnie zdanym egzaminie otrzyma własną maszynę do szycia. To ogromne wsparcie i promocja afrykańskiej kobiety. Ma ona szansę na uniezależnienie się i zdobycie zawodu krawcowej. 

    Modliłyśmy się za wszystkich naszych ofiarodawców. To dzięki ich otwartym sercom możliwe jest prowadzenie szkoły w Ngaoundaye. Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie się za nas modlą. Wasza modlitwa to siła i oparcie dla nas misjonarzy i ludności żyjących na co dzień w kraju rebelii. 

       Singila mingi na ala kwe. Nzapa bata ala. 

       Dzisiaj ostatni dzień nauki i ostatni obiad. Dzieci z I klasy dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy pomagają nam w przygotowaniu posiłku dla naszych podopiecznych. 

Uczniowie przesyłają buziaki w podziękowaniu za wszystko.

 

NARESZCIE WAKACJE!!!!
Dziś zakończenie roku szkolnego, rozdanie biuletynów z ocenami i nagrody dla najlepszych.
Każda klasa przygotowywała krótkie przedstawienia lub piosenkę.

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W NASZYM ATELIER
         Nasze dziewczyny z III roku otrzymały maszyny do szycia - to dzięki pomocy Redemptoris Missio i Maitri z Wrocławia. Wszystkim bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Nzapa bata Ala!

 Siostry Misjonarki z Ngaoundaye

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”