Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

       W tym roku sytuacja uniemożliwia przygotowanie Wigilii dla najuboższych w Gminie Piaseczno. Zespół Wolontariuszy Caritas Piaseczno nie poddał się  jednak i znalazł inne wyjście. W przedświątecznym tygodniu wolontariusze odwiedzali podopiecznych w ich domach, przekazując świąteczne prezenty i paczki żywnościowe. To piękne doświadczenie i możliwość by człowiek spotkał człowieka. W końcu Bóg właśnie w takiej postaci nadchodzi. 

           Anioły Caritas znów w trasie, a uśmiechy, łzy i radość potwierdzają jak ważne to wydarzenie dla członków naszej wspólnoty. Wszyscy już się stęsknili za spotkaniami, dlatego choć na krótko i z zachowaniem reżimu sanitarnego, to jakże ciepło i radośnie pozdrawiamy z naszymi podopiecznymi.  To wszystko, by się nie wydarzyło, gdyby nie COVID, a tak niesamowicie nas wszystkich obdarza, że trudno to wyrazić inaczej niż słowem CARITAS - ta właśnie bezinteresowna miłość działa cuda, właśnie tu i teraz gdy oczekujemy, aż się Dziecię narodzi.
            Zobaczcie zdjęcia z odwiedzin, niesamowite dzieła ludzkich rąk i serc. Już płyną do naszego biura podziękowania za te spotkania. Cuda już się dzieją, w takim razie co się będzie dziać po świętach . Czekamy na tę radość we wspólnocie Piaseczyńskiego Caritasu.

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”