Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

         Od samego rana każda z klas przygotowywała program artystyczny, który później miała zaprezentować. Były to piosenki, wierszyki, taniec Makarena... . Po występach dzieci były zajęcia w klasach. Każdy nauczyciel mógł wybrać dowolne zajęcia. Było to układanie puzzli, kolorowanki, ubieranie laleczek, robienie biżuterii (kolczyków i branzoletek), kolorowanie puzzli, kolarz z kartek... Prezentacja wszystkich prac miała odbyć się tego samego dnia, jednak zajęcia tak bardzo się podobały, że wszyscy chcieli je dokończyć następnego dnia.

        Na zakończenie każde z dzieci dostało słodki upominek. Z każdej klasy zostali wyróżnieni ci uczniowie, którzy jakoś szczególnie się wyróżniali w czasie roku szkolnego. Wcześniej tylko najlepszych 3 uczniów dostawało prezent. Tym razem chcieliśmy, aby też inne dzieci zostały zauważone. Nauczyciele przedstawiali kandydatury uczniów, np tych, którzy przychodzili punktualnie na zajęcia, sympatycznie uczestniczyli w zajęciach popołudniowych, byli aktywni na lekcjach...

          Zaangażowanie uczniów i nauczycieli zostało nagrodzone następnego dnia na zakończenie prezentacji wykonanych prac. Każdy nauczyciel dostał drobny upominek, a każda z klas prezent w postaci puzzli czy gry planszowej. Uśmiech, który zagościł na dziecięcych twarzach był wyrazem tego, że wszyscy dobrze spędzili czas na wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka.
” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”