Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...
Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...

         Od ponad miesiąca trwają w RŚA ze wzmożoną siłą działania Rebeliantów, które mocno zdestabilizowały życie społeczne. W Ngaoundaye ci Rebelianci kontrolują sytuację już od lat - i tam nasze Siostry są już, że tak się wyrażę "przyzwyczajone" do ich obecności - i nie ma tam obecnie zagrożenia aż takiego jak w innych rejonach. 

        Natomiast sytuacja zmieniła się w Bouar, gdzie do tej pory Rebelianci trzymali się od tego trzeciego co do wielkości w państwie miasta na bezpieczną odległość. 

         Niestety styczeń 2021 pokazał ich siłę, bo zajęli miasto - przejmując nad nim kontrolę. Misja, na której są nasze Siostry, jak i pozostałe misje przyjęły uciekającą ze swych domów ludność. Tak relacjonuje s. Renata z misji w Bouar: " Ludzi jest około 1000 od piątku chyba, cały czas dochodzili. Biedniejszym dajemy trochę fasoli i parę franków, kundzie, ciepłe ubrania, w większości sobie radzą. Na misji są w większości kobiety z dziećmi, więc mężowie donoszą z domu co potrzeba. Iza zainicjowała zajęcia z dziećmi, po południu różaniec a wieczorem film. Jak ktoś chory to przychodzi do mnie. Dziękujemy za modlitwę". 

        Pod względem bezpieczeństwa na misjach są oddziały MINUSCA, i na dzień dzisiejszy jak relacjonuje s. Renata: "Na razie nic nie potrzeba, ludzie mają swoje zapasy. Organizmy też powoli może zaczną działać. Na razie jest spokojnie". 

         Ogarnijmy modlitwą Serce Afryki, by Pan zesłał POKÓJ na tę naznaczoną cierpieniem ziemię i wspierajmy Młody Kościół, który w tak trudnej sytuacji trwa, by świadczyć o Bożej Miłości i Miłosierdziu dla konkretnego człowieka i całych narodów. 

Z modlitw i podziękowaniem za wsparcie s. Maria Teresa

 

Także o sytuacji w RŚA: Bp-Miroslaw-Gucwa-prosi-o-modlitwe-w-intencji-pokoju-w-RCA

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”