Środkowa Afryka czeka na dar bratniej miłości...
Wszystkie nasze wspólnoty żyją w jedności, szukają woli Bożej i z miłością ją wypełniają...
Celem Zgromadzenia jest dążenie do doskonałości drogą rad ewangelicznych przez całkowite oddanie się Chrystusowi...

       Po dwóch latach pandemii, Pola Lednickie ponownie wypełniły się młodzieżą, która licznie przybyła pod słynna rybę, aby wielbić Boga. Nie zabrakło i nas na tym wydarzeniu. Wczesnym rankiem, w sobotę 4 czerwca, 50-osobowa grupa osób z naszej parafii pw. św. Anny w Piasecznie wyruszyła na XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Na krańce świata”.
        Pogoda dopisała. Był czas na wspólną modlitwę, śpiewy i tańce, a także na spotkania z ciekawymi ludźmi. Wśród zaproszonych gości był m. in. o. Roman Bilecki OP, który dzielił się doświadczeniem pielgrzymowania do Santiago de Compostela. Niezwykłe świadectwo wiary dał Jan Mela, polski podróżnik, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów i pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która to osiągnęła.
       W centrum spotkania była Eucharystia, której przewodniczył abp Wojciech Polak, prymas Polski. Homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. Wygłosił Słowo, w którym tłumaczył określenie „krańce świata”. Nie chodzi o krańce geograficzne. „Może te krańce świata są odległe o 2 metry. To ci, których uważamy za sobie obcych, a którzy są tuż za drzwiami” – powiedział. Odwołał się do dość powszechnego doświadczenia, że nieraz najtrudniej być blisko tych, którzy są pośród nas – w domu, w rodzinie: „niby jesteśmy blisko, a mamy doświadczenie wielkiej odległości między nami”. „Krańce świata naprawdę znaczą coś więcej niż odległość na mapie”.
        Jak dobrze jest być razem! Wspólnie radować się, modlić się, wielbić Pana.

” Ofiaruję Twoje prace, łzy, cierpienia, pot, krew, mękę za to wszystko, co mi nie dostaje i w imię tych zasług dopraszam o miłosierdzie nad sobą.”
bł. o. Honorat Koźmiński

hon3.jpg

NASZE DZIEŁA:

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie

Misja Małgorzata

Przedszkole Anielskie w Szaflarach

Placówka Wsparcia Dziennego “Dom Ciepła” im. św. Antoniego w Lublinie

Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Świetlica wsparcia dziennego “Przystań”